Wideokonferencje


13.03.15 r.
Dziś rozmawialiśmy z  uczniami z Irlandii.  Dowiedzieliśmy się, że symbolami ich kraju jest zielona koniczyna i harfa. Zapytaliśmy ich w jaki sposób spędzają dzień św. Patryka oraz dlaczego kolor zielony jest ich narodowym kolorem. Nasi przyjaciele zaśpiewali dla nas irlandzką piosenkę. My zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy piosenkę pt. "Dżungla". Michał zaprezentował koszulkę ze śmiesznym napisem "ST. Patrick is a Saint - and I do not". Ciekawa i pouczająca była rozmowa z dziećmi z Zielonej Wyspy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.03.2015 r.
Przygotowanie do wideokonferencji
 Z okazji święta św. Patryka postanowiliśmy  złożyć życzenia  kolegom z Irlandii. Jutro nawiążemy wideokonferencje z przyjaciółmi z zielonej wyspy .  Postanowiliśmy przygotować się do wideokonferencji. Najpierw poznaliśmy życie św. Patryka. Później każdy z nas zrobił irlandzka koniczynkę - Shamrock - symbol Irlandii. Ciekawe co zaprezentują uczniowie ze szkoły w Irlandii.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wielkie przeżycie dla uczniów naszej szkoły. Przeprowadziliśmy  wideokonferencje z kolegami z Włoch i Hiszpanii, Irlandii i Turcji. Opowiedzieliśmy im o polskich tradycjach świątecznych, zaśpiewaliśmy kolędę "Przybieżeli do Betlejem" i złożyliśmy życzenia świąteczne.

   Brak komentarzy:

Prześlij komentarz