II spotkanie - Polska - SP2 w Brodnicy

W dniach od 24.04.2015r. do  30.04.2015r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Brodnicy  gościła nauczycieli z Irlandii, Włoch, Hiszpanii oraz Turcji w ramach projektu Erasmus + „Europa Mitów i Legend”. Polska koordynatorka projektu Pani Elżbieta Kupczyk przygotowała bogatą ofertę spotkania w naszym kraju.
           Celem projektu jest poznanie legend państw biorących udział w projekcie. W związku z tym nasi goście wybrali się do Torunia, gdzie odwiedzili Dom Legend oraz Muzeum Piernika. Poznali również legendy związane z bursztynem podczas wycieczki do Gdańska. Zwiedzili również nasze piękne miasto i spotkali się burmistrzem Panem Jarosławem Radaczem. Niewątpliwie atrakcją był  pokaz ognia na ruinach zamku oraz spotkanie z prezesem Geocachingu, który wtajemniczył nauczycieli z innych państw w ten ciekawy sposób aktywności ruchowej. Goście, nauczyciele oraz uczniowie  szukali także skrytek geocache znajdujących się na terenie naszego miasta.
        W projekt zaangażowali się również nauczyciele, którzy przygotowali dla uczestników projektu niespodziankę- przedstawienie pt.” Legenda o toruńskich piernikach”.Uczniowie zaś  zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz sportowe w programie artystycznym. 


Na uroczystym apelu wręczone zostały  także nagrody uczniom biorącym udział w międzynarodowym konkursie na logo oraz maskotkę projektu. Zagraniczni goście zwiedzili także Szkołę  Podstawową nr 2 oraz Przedszkole nr 8 przy  ulicy Zielonej.            W ramach projektu nauczyciele dzielili się  dobrymi praktykami, poznali program Photo Story 3,  porównali systemy edukacyjne państw biorących udział w projekcie oraz każde z państw zaprezentowało  swoją legendę za pomocą programu Audacity. Nauczyciele z Irlandii zaprezentowali ich sport narodowy – Hurling.  Mamy nadzieje, że miło będą wspominać pobyt w naszym mieście. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz